SPALIO 3 D.
/KETVIRTADIENIS/
10.00-20.00 VAL.

12.00, Saulės laikrodžio kiemas

IŠKILMINGAS VII KLAIPĖDOS KNYGŲ MUGĖS ATIDARYMAS

Renginio vedėjas - Juozas Šikšnelis.

12.00-17.00, Edukacinė erdvė (Herkaus Manto g. 9a)

EKSPOZICIJA „KELYJE LT“

Lietuvos valstybės šimtmečiui skirtoje ekspozicijoje susipažįstama su 10 žymiausių lietuvių keliautojų. Interaktyvi ekspozicija pristato Kazį Pakštą, Antaną Pošką, Steponą Darių ir Stasį Girėną, Antaną Gustaitį ir ANBO-IV eskadrilės skrydį aplink Europą, Vladą Vitkauską, „2000 kilometrų istorijos“ žygį žemaitukais iki Juodosios jūros, „Tūkstantmečio odisėją. Vienas vardas – Lietuva“, Nacionalinę ekspediciją „Nemunu per Lietuvą“ ir Misiją Sibiras.

Parodą parengė Kauno apskrities viešoji biblioteka.

12.00-19.00, III a. holas

INOVATYVIOS IR INTERAKTYVIOS BIBLIOTEKOS PRISTATYMAS

Pristatymą parengė Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka.

12.00-19.00, III a. holas

EKSPOZICIJA „KVEPIANČIŲ KNYGŲ SALONAS: TARPUKARIO LITERATŪRA“

Intriguojanti skaityti, diskutuoti, per kvapo prizmę knygą pažinti kviečianti knygų ir jų kvapų ekspozicija. Tarpukario stiliaus įkvėpta ekspozicija supažindina lankytojus su knyga neįprasta forma – per knygos ir jos kvapo sąsajas. Kvepiančių knygų salone reikia pasitelkti vieną iš savo pojūčių – uoslę.

Parodą parengė Kauno apskrities viešoji biblioteka.

12.45-13.00, Saulės laikrodžio kiemas

INSTALIACIJOS „BATAI, BATELIAI, BATUKAI“ PRISTATYMAS

Batukai su paaukštinta pakulne ir blizgančia sagtimi, lakuoti su raišteliais, pastorintu padu, auliniai batai su užtrauktuku šone, sportiniai bateliai, basutės, puantai, tapkės, „pliažankės”, kaliošai, klumpės, crocs’ai, mokasinai, vibramai... Batai vyrams, moterims, jaunimui, vaikams, kūdikiams...

Kad „įšoktum“ į Klaipėdos knygų mugės batus ir geriau pajustum kultūrą, atsinešk ir prikalk savo batą, užrašyk jo gyvenimo istoriją ir tapk įspūdingos instaliacijos dalimi!

Akcija vyks spalio 3-5 dienomis bibliotekos kiemelyje, prie pagrindinio bibliotekos įėjimo.

Instaliaciją kūrė Sigitas Nakrošis ir Daiva Nakrošienė. 

13.00-17.00, Edukacinė erdvė (Herkaus Manto a. 9a)

KŪRYBINĖS ERDVINIŲ KNYGŲ DIRBTUVĖS SUAUGUSIEMS

Šiose teorinėse - praktinėse dirbtuvėse, skirtose edukatoriams, bibliotekininkams, pedagogams, iliustratorė bei pop-up knygų menininkė Antje von Stemm dalinsis patirtimi apie kūrybinius užsiėmimus su vaikais naudojant Pop-up knygas.

Dalyvių skaičius ribotas. Užsiėmimas vyks anglų kalba.
Trukmė: 4 val. (su pertraukomis). Registracija būtina: tel. 412532, el. paštu erdve@klavb.lt

Kūrybines dirbtuves remia Klaipėdos m. savivaldybė, UAB spaustuvė „Druka‘‘.

13.00, Vaikų literatūros skyrius

SENSORINIAI SKAITYMAI. EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS PAGAL ROB SCOTTON KNYGELĘ „AVINĖLIS RASELAS“

Edukatorės: Vaida Antanaitienė ir Giedrė Areliūnaitė (Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka). Užsiėmimai skirti 5 - 12 m. vaikams . Registracija tel. 846341726 arba el.paštu: vaikams@klavb.lt

13.00, Vokiškų leidinių biblioteka, III a.

KOMIKSŲ DIRBTUVĖS „KAS JEIGU BŪTUME SUPER DIDVYRIAI?“

Užsiėmimo metu pasinersime į komiksų ir super didvyrių pasaulį! Dalyviai įgys teorinių žinių apie komiksus, sužinos kaip jie atsirado, su kokiais sunkumais ir problemomis susiduria komiksai ir taip pat įgaus praktinių įgūdžių kūrybiniame darbe, ne tik piešiant super didvyrius, bet ir panaudojant visą tai kituose gyvenimiškuose dalykuose. Komiksų dirbtuvės skirtos 11 -14 metų moksleiviams.  Edukatorius - Reinaldas Šulskis, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka. Registracija: vokieciu@klavb.lt, tel. 410345.

13.00, Konferencijų salė, I a.

SPECIALISTŲ DISKUSIJA

Bibliotekų, knygynų, leidyklų atstovai, skaitytojai, blogeriai kalbės apie tai, kas jiems šiandien yra knyga, koks knygos formatas aktualus šiandien, koks knygų pasiūlos ir paklausos santykis, ar egzistuoja knygos reklama. Renginio moderatorė LiMViLA prezidentė Ramutė Žandarienė.

14.00, Vinilo kampas (Bendroji skaitykla)

PRANEŠIMAS „VATAI IR DECIBELAI. AUDIO SISTEMOS, ATVIRO GARSO ATKŪRIMO KOLONĖLĖS, LEMPINIAI STIPRINTUVAI“

Pranešėjai: Dalius Ražanas, Ričardas Džiugas.

14.15, Spaudos oazė (Periodikos skaitykla)

LEIDYKLA „AKADEMIKAI“ PRISTATO KRISTINOS SADAUSKIENĖS KNYGĄ „ALTERNATYVUS KLAIPĖDOS MIESTO GIDAS“

Dalyvauja autorė Kristina Sadauskienė.

15.00, Konferencijų salė, I a.

JUOZO ŠIKŠNELIO ROMANO „PRAEITIES DULKĖS - MIRTIES ŠEŠĖLIAI“ PRISTATYMAS

Dalyvauja rašytojas Juozas Šikšnelis, litatūrologas Marijus Šidlauskis, leidyklos „Homo liber“ vadovas Vilius Gužauskis.

16.00, Spaudos oazė (Periodikos skaitykla)

PASKAITA – DISKUSIJA – POKALBIS „MIESTAI IR LITERATŪRA: VILNIAUS KULTŪRINIAI PROFILIAI LIETUVIŲ LITERATŪROJE: RIČARDAS GAVELIS IR KITI“, „KLAIPĖDA: GINTARO GRAJAUSKO FIZINĖS IR METAFIZINĖS TRAJEKTORIJOS“

Dalyvauja dr. Tomas Kiauka, prof. Almantas Samalavičius, rašytojai Herkus Kunčius ir Gintaras Grajauskas. Diskusiją moderuoja - dr. Tomas Kiauka.

17.15, Konferencijų salė, I a.

VIDMANTO VALIUŠAIČIO KNYGOS „ISTORIKAI NENAUDOJA DALIES ŠALTINIŲ. DR. AUGUSTINAS IDZELIS IR LIETUVOS OKUPACIJŲ INTERPRETAVIMO DRAMA“

Dalyvauja autorius Vidmantas Valiušaitis, litaratūrologas Marijus Šidlauskas, leidyklos „Žara“ vadovė Ramutė Žandarienė.

18.00-20.00

PARODOS „FLUXUS YRA FLUXUS“ ATIDARYMAS

18.00 val. parodą „Fluxus yra fluxus“ bibliotekos Gerlacho palėpėje pristato Jono Meko vizualiųjų menų centro direktorius Gintaras Sodeika.

18.30 val. I stotelė. Parodos „Beno Šarkos kūrybos kirminai „Drozofilos, didžėjai, džedajai“ II pristatymas slėptuvėje Saulės laikrodžio kieme. Pristato kūrėjas Benas Šarka. 

19.00 val. II stotelė. Instaliacija „Čiulbantis mobilumas“ medyje prie įėjimo į biblioteką, Saulės laikrodžio kieme. Autorius Vladas Balsys.

19.15 val. III stotelė. Fluxus labirintas rūsyje prie bibliotekos rūbinės. Ekspozija atvira lankytojams tik vieną valandą kasdien, spalio 3-5 dienomis. Požeminėje ekspozicijoje pristatomi Džordžo Keicono, Acefalo Miazmos, Beno Šarkos, Remigijaus Treigio, Vlado Balsio, Pauliaus Sadausko, Valdo Manomaičio ir Edmundo Lukmino kūriniai.

20.15, Gerlacho palėpė (senasis pastatas, III a.)

„IŠTRAUKOS IŠ LAIMINGO ŽMOGAUS GYVENIMO“ („OUTTAKES FROM THE LIFE OF A HAPPY MAN“, REŽ. JONAS MEKAS, 2012 M. , 68 MIN)

Kino filmą pristato dr. Tomas Kiauka.

Please reload

© 2019 Klaipeda County I. Simonaityte Public Library

Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now