Kvepiančių knygų salonas:

tarpukario literatūra

Spalio 3 d. 12.00-19.00 val., spalio 4 d. 12.00-15.00 val., III aukšto holas

Kauno apskrities viešoji biblioteka pristato:

„Kvepiančių knygų salonas: tarpukario literatūra“ – intriguojanti, skaityti, diskutuoti, per kvapo prizmę knygą pažinti kviečianti knygų ir jų kvapų ekspozicija. Tarpukario stiliaus įkvėpta ekspozicija supažindina lankytojus su knyga neįprasta forma – per knygos ir jos kvapo sąsajas. Kvepiančių knygų salone reikia pasitelkti vieną iš savo pojūčių – uoslę.

Ekspoziciją sudaro 3 surenkami staliukai, eksponuojama 15 leidinių ir juos atspindinčių kvapų.

 

Plačiau:  https://kvb.lt/lt/is-naujienos/946-naujienos/7533-tarpukario-autoriai-kvepianciu-knygu-salone

Kelyje LT

Spalio 3 d.  12.00 – 17.00 val., Edukacinė erdvė, H.Manto g. 9a

Spalio 4d. 12.00 – 17.00 val., Edukacinė erdvė, H.Manto g. 9a

Kauno apskrities viešoji biblioteka pristato Lietuvos valstybės šimtmečiui skirtą ekspoziciją, kurioje susipažįstama su 10 lietuvių keliautojų, jų kelionėmis, žygiais, ekspedicijomis. Tekstu, fotografijomis, žemėlapiais ir vaizdo įrašais pasakojama apie žymiausius Lietuvos keliautojus, kurių ryžtas, drąsa, pasiaukojimas garsino Lietuvą, uždegė kelionių, nuotykių dvasia daugybę žmonių. Ekspozicija pristato Kazį Pakštą, Antaną Pošką, Steponą Darių ir Stasį Girėną, Antaną Gustaitį ir ANBO-IV eskadrilės skrydį aplink Europą, Vladą Vitkauską, „2000 kilometrų istorijos“ žygį žemaitukais iki Juodosios jūros, „Tūkstantmečio odisėją. Vienas vardas – Lietuva“, Nacionalinę ekspediciją „Nemunu per Lietuvą“ ir Misiją Sibiras.

 

Ekspozicija skirta visiems, kurie žavisi kelionėmis, drąsiomis idėjomis; kuriems nesvetimas laisvas paukščio skrydis, naujų šalių ir kultūrų pažinimas.

Batai, batukai, bateliai

Kūrėjai: Sigitas Nakrošis ir 2019 KKM lankytojai.

Miestuose per daug cemento ir batų, batukų. Kultūra yra basose kojose.
J. Mekas „Laiškai iš niekur“

P.S. Atsineškite batą!


Batukai su paaukštinta pakulne ir blizgančiomis akutėmis, lakuoti, su raišteliais, pastorintu padu, skylėti įspiriami batukai, auliniai batai su užtrauktuku šone, sportbačiai, kedai, šokių bateliai, basutės, puantai, šlepetės, pliažankės, vengierkos, kaliošai, klumpės, kroksai, mokasinai, vibramai... Batai vyrams, moterims, jaunimui, vaikams, kūdikiams... Miestietiški, kaimietiški, stilingi, senamadiški...
Atėjo laikas nusiauti batus! Atsistokime basi į purvą, žolę, smėlį, vandenį, žvyrą ar kokį kitą š...

Tačiau Klaipėdos knygų mugė vyksta spalio mėnesį, tad basomis verčiau vaikščiokime namie. Kad geriau įsavintume kultūrą, įeidami į KKM, batus (pirmą, antrą ar trečią egzempliorių) prikalkime ir palikime prie įėjimo. Tačiau taip paprastai paliktas batas jaustųsi išduotas, pamestas ar net įkalintas, tad išreikšk jam pagarbą ir dėkingumą,
kad nenušalai kojų, ir pan. Knygoje užrašyk bato istoriją, ir jis įsiamžins ir įsikultūrins, o Tu prisiminsi, kad Kultūra yra basose kojose.

Instaliaciją papildyti savo atsineštu batu knygų mugės lankytojai kviečiami spalio 3-5 dienomis, 12.00-17.00 val.

Kilnojamoji paroda „Memeler Dampfboot“ 170“ skirta Klaipėdoje nuo 1849 m. ėjusiam
laikraščiui „Memeler Dampfboot“. Laikraštis buvo leidžiamas Siebert'ų leidykloje-spaustuvėje ir eina iki šiol Vokietijoje. Parodoje atskleidžiama ne tik laikraščio istorija, kuri neatskiriama nuo miesto istorijos, pristatoma leidyklos ir jos pastatų raida, apžvelgiama leidyklos bei vienų iškiliausių, leidėjų – Siebert'ų dinastijos istorija.


Parodoje eksponuojama medžiaga iš AdM (Arbeitsgemeinschaft der Memellandkreise e.V.) archyvo. Tai unikalios fotografijos, leidyklos architekto Herberto Reismanno brėžiniai, dokumentai, leidiniai bei kiti eksponatai, kuriuos bibliotekai perdavė Siebertų palikuonė Karin Gogolka.

Parodos atidarymo renginys vyks 2019 m. spalio 4 d., 17.00 val. Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos III a. hole.

Renginyje dalyvaus: miesto meras Vytautas Grubliauskas, Vokietijos Federacinės
Respublikos garbės konsulas Arūnas Baublys, Arbeitsgemeinschaft der Memellandkreise e.V. (AdM) draugijos pirmininkas Uwe Jurgsties ir kiti AdM nariai, Klaipėdos vokiečių bendrijos bei Šilutės „Heide“ bendrijos nariai, taip pat laikraščio „Memeler Dampfboot“ redakcijos atstovai.

„Memeler Dampfboot“ 170

Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos III a. holas

Vinilo kampas

Vinilas suksis Bendrojoje skaitykloje, III a.:

spalio 3 d. 12.00 – 19.00 val. 

spalio 4 d., 10.00 – 20.00 val. 

spalio 5 d. 10.00-19.00 val. 

Vinilo kampo kuratoriai Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos energetikas Juozas Gečas ir Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos mokytojas Remigijus Žukauskas pristatys visas unikalias konstrukcijas, kolekcijas, unikalius garsus, ir žinoma unikalius žmones, besisukančius vinilo pasaulyje. Kuratoriai tai pat atsakinės į klausimus, padės koordinuoti prekybą vinilu ir mainus, kels tvarkingą triukšmą ir diskusijas.

 

Spalio 3 d. 14.00 – 14.30 val.

Pranešimas: ,,Vatai ir decibelai‘‘. Audio sistemos, atviro garso atkūrimo kolonėlės, lempiniai stiprintuvai.

Pranešėjai: Dalius Ražanas, Ričardas Džiugas

 

Spalio 4 d. 11.00 – 11.30 val..

Pranešimas: ,,Patefonų vystymosi tendencijos’’.

Patefonų pristatymas ir demonstravimas.

Pranešėjas: Vidmantas Triukas

Spalio 5 d. 11.00 – 11.30 val.

Pranešimas ,,Kiek sveria penki kibirai garso?‘‘

Garsą atkuriančių prietaisų tipai, jų privalumai bei trūkumai; Garso kolonėlių korpusų tipai, jų privalumai bei trūkumai; Thielle/Small parametrai; Skiriamieji filtrai;

Pranešėjas: Tautginas Gelžinis

Spalio 5 d. 13.00 – 13.30 val.

Pranešimas ,,Lempiniai garso stiprintuvai: mistika ir fizika"

Elektroninės lempos veikimo principai; Lempinių stiprintuvų architektūra; Lempinių stiprintuvų privalumai ir trūkumai.

Pranešėjas: Tautginas Gelžinis

Labirintas be išeities

2019 metų spalio 3 d. Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos Gerlacho palėpėje trims dienoms atidaroma unikali fluxus ekspozicija-kelionė.

 

18.00 val. parodą „Fluxus yra fluxus“  Klaipėdos knygų mugės lankytojams pristatys Jono Meko vizualiųjų menų centro direktorius Gintaras Sodeika. Gerlacho palėpėje eksponuojama fluxus paroda atvežta iš Vilniaus Jono Meko vizualiųjų menų centro. Ši parodos dalis lankytojams bus atvira visos knygų mugės metu 13.00-19.00 val.

18.30 val. Bibliotekos vidiniame kiemelyje, požeminio rūsio prietemoje lankytojams bus atrakinta Beno Šarkos personalinė paroda – „Drozofilai, Didžėjai ir Džedajai“ II.  Sekantis sustojimas fluxus labirinte – 19.00 val. prie bibliotekos lauko durų. Aukštai medyje įkeltas čiulbantis inkilas. „Čiulbantis mobilumas“ – pasak instaliacijos autoriaus Vlado Balsio šiandien yra daugiau nei technologinis žaislas, tai gyvenimo būdo koncepcija. Kitas fluxus kelionės posūkis planuojamas 19.15 val. prie bibliotekos rūbinės. Čia lankytojams bus atrakintos dar vienos niekam nežinomos durys. Ten retai kas užsuka. Todėl Klaipėdos knygų mugės metu kasdien tik vienai valandai lankytojai pateks į tamsų bibliotekos požemį.  Fluxus ekspozicijos pabaigoje – išskirtinė galimybė susipažinti su Džordžo Keicono iš Niujorko kūriniu „The Hoof“. Šis kūrinys suteikia galimybė kitaip pažvelgti į meną. „Gyvenimas per trumpas – menas per amžinas“, – teigia Džordžas Keiconas.

Unikali ekspozicija-kelionė veiks visos Klaipėdos knygų mugės metu, 2019 m. spalio 3-5 dienomis. Lankytojams rekomenduojame ją pradėti Gerlacho palėpėje, senojo bibliotekos pastato III aukšte.

Fluxus labirintas bibliotekos rūsyje lankytojams bus atviras:
Spalio 3 d. 19.00-20.00 val.
Spalio 4 d. 17.00-18.00 val.
Spalio 5 d. 13.00-14.00 val.


Kūrėjų sąjungos projektą „Drozofilos, Didžėjai ir Džedajai“ II iš dalies remia Klaipėdos miesto savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba.
Projekto partneris – Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka.

© 2019 Klaipeda County I. Simonaityte Public Library

Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now